قالب وردپرس | قالب وردپرس | قالب وردپرس

معادن درکاو

مرمریت امپراطور بجنورد

این معدن در کشور ایران در استان خراسان شمالی، 50 کیلومتری شمال شرقی بجنورد و در ارتفاع 1400 متر از سطح دریا قرار دارد. بافت متراکم، رنگ ، ساب و صیقل پذیری عالی و همچنین قرار گیری ذخیره رگه ای مرمر آراگونیتی با تنوع رنگی عسلی، نباتی و خرمایی در 100 متری غرب پیشکار معدن به طول 250 متر و عرض 8 متر از بارزترین ویژگی های این معدن می باشد.

تراورتن سلطان سلیمان

این معدن در کشور ایران در استان خراسان رضوی، 80 کیلومتری شرق تربت حیدریه و در ارتفاع 1450 متر از سطح دریا واقع گردیده است. تنوع ذخیره در رنگ های شکلاتی با نام تجاری کارامل – TR737A ، رنگ کرم روشن موج دار با نام تجاری اورانوس – TR713A و شعله – TR717Bمی باشد.

باریت کوه سربی

این معدن در کشور ایران در استان خراسان رضوی، 30 کیلومتری شمال غربی باخرز و در ارتفاع 1780 متر از سطح دریا واقع شده است
.

مس کلی قاین

این معدن در کشور ایران در 55 کیلومتری شمال شرقی شهرستان قائن در استان خراسان جنوبی واقع شده است. سیستم کانی سازی مس از نوع مانتو و به صورت کانه های مالاکیت، آزوریت، کریزوکلا ± کالکوسیت در سنگ میزبان آندزیتی تا بازالتی در 4 پیشکار استخراجی مشاهده می گردد. ذخیره معدن 130 هزار تن و با عیار 1درصد می باشد. این معدن در مرحله گواهی کشف قرار دارد.

مرمریت همایی سبزوار

این معدن در کشور ایران در استان خراسان رضوی، 80 کیلومتری جنوب غربی سبزوار و در ارتفاع 1700 متر از سطح دریا واقع شده است. شرایط توپوگرافی معدن ملایم، تنوع کوپ دهی در چهار نوع با نام های تجاری ابریشم، رزلایت، بلوریور و امپرادور با بافت متراکم، رنگ روشن، ساب و صیقل پذیری عالی از مهمترین ویژگی های این معدن می باشد.

گرانیت کرات

این معدن در کشور ایران در استان خراسان رضوی ، 30 کیلومتری غرب تایباد و در ارتفاع 1000 متر از سطح دریا واقع گردیده است. سختی ، تراکم ، خاصیت ضد اسیدی و رنگ های هلویی و طوسی از خصوصیات بارز این معدن می باشد.

تراورتن قلعه سرخ تربت جام

این معدن در کشور ایران استان خراسان رضوی، 60 کیلومتری شمال غرب تربت جام و در ارتفاع 1350متر از سطح دریا واقع گردیده است. ذخیره بالا و رنگ لیمویی با نام تجاری آذرخش TR749 و طرح درختی با نام تجاری TR750 از ویژگی های معدن می باشد.

مرمریت سنجرو سبزوار

این معدن در کشور ایران در استان خراسان رضوی در شمال غربی معدن مرمریت همایی قرار دارد. مرمریت سنجرو با نام تجاری SE503 با رنگ کرم روشن، ساب و صیقل پذیری عالی و بر اساس استاندارد ملی 5696 ، کیفیت سنگ، درجه 1 محسوب می شود.

سنگ آهن پلاسری سرنوسر

این معدن یکی از بزرگترین معادن پلاسری سنگ آهن به وسعت تقریبی 40 کیلومتر در کشور ایران در استان خراسان رضوی جنوب شرقی شهرستان خواف و بخش سنگان قرار دارد. ذخیره معدن بالغ بر دو میلیون تن با عیار 48/62 می باشد.

سپیولیت الیاتو فریمان

معدن در کشور ایران استان خراسان رضوی، 27 کیلومتری جنوب غربی فریمان و در ارتفاع 1870 متر از سطح دریا واقع گردیده است. کانی سازی به صورت دو رگه معدنی به طول مجموع 500 متر و عرض 60 سانتی متر و عمق 30 متر در سنگ میزبان افیولیتی هوازده تشکیل شده است.

تراگرانیت باخرز

معدن در کشور ایران استان خراسان رضوی، 35 کیلومتری شمال غربی باخرز و در ارتفاع 1780 متر از سطح دریا واقع شده است. ذخیره زیاد، قابلیت کوپ دهی بالا ، متراکم و سبک بودن، رنگ و بافت عالی و شباهت ظاهری تراگرانیت با ذخایر تراورتن، این معدن را منحصر به فرد می نماید (مرحله معدنکاری، گواهی کشف).